Robotikas sezona 2023-2024

Robotikas sezona 2023-2024

Robotikas sezona sākusies!

2023.gada 30.septembrī  Pasaules tirdzniecības centrā  “Rīga”notika robotikas skolotāju tikšanās un apmācības, kurās tika prezentētas pasaulē zināmās robotikas programmas FLL un WRO,  tika stāstīts par aktualitātēm un noteikumiem FLL Lego  robotikas sacensībās un Pasaules robotikas olimpiādē.

Vidzemes Augstskola un biedrība FIRST LEGO League Latvia ir organizācijas, kas oficiāli pārstāv WRO (World Robot Olympiad) un FLL (FIRST LEGO League), un organizēja šo robotikas programmu sacensības Latvijā. Augstskolai un biedrībai sadarbojoties, tiek veidotas skolotāju apmācības, lai informētu par šo abu robotikas sacensību aktualitātēm, to savstarpējo savienojamību un iekļaušanu mācību gada laika rāmī un skolu ieguvumiem iesaistoties šajās programmās.

Apmācību saturu papildināja  darbnīca “Nākotnes laboratorija”, kuru vadīja Vidzemes Augstskolas pārstāvis Gatis Krūmiņš. Darbnīca tiks iesākta ar  prezentāciju par iespējamajiem nākotnes izaicinājumiem un turpinājās  ar skolotāju praktisko darbošanos Nākotnes modelēšanā.

Aknīstes vidusskolu pārstāvēja  skolotāja Līga Mažeika.

Video atskats uz 2022/2023 FLL sezonas sacensībām Salaspilī2023.gada 12.oktobrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā aizvadīta SIA “Mītavas roboti” organizētā pirmā apmācību “No apmācībām līdz LEGO Sumo čempiona titulam” diena, kuras laikā komandas iepazinās ar Latvijas robotikas čempionāta LEGO Sumo disciplīnas noteikumiem, izbūvēja Lego Spike bāzes modeli un uzsāka robota programmēšanu.

Apmācībās piedalījās 22 komandas, pārstāvot Aizupes pamatskolu, Aknīstes vidusskolu, Bauskas Bērnu un jauniešu centru, Ciblas vidusskolu, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, Teteles pamatskolu, Rīgas 34.vidusskolu, Jelgavas tehnikumu, Jelgavas 4.vidusskolu, Jaunrades namu “Junda”, Jēkabpils Agrobiznesa koledžu, Jelgavas Valsts ģimnāziju, Penkules pamatskolu, Zemgales vidusskolu, Valgundes bibliotēku un Kalnciema vidusskolu.
Projekts “Uzņēmējdarbība Zemgalē” tiek ieviests EEZ grantu 2014.-2021.gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”.
Aknīstes vidusskolu pārstāvēja  T.Žinka , 7.klase, D.Matulēns, 9.klase, A.Bruņenieks, 9.klase, pedagogs Ineta Plocāne.