“Pielaiko profesiju” nodarbības mācību gada izskaņā

“Pielaiko profesiju” nodarbības mācību gada izskaņā

Mācību gada izskaņā notika nodarbības “Pielaiko profesiju”, uz kurām tikai aicināti dažādu profesiju pārstāvji.

🦺 4.un 5.klase 28.maijā “Pielaiko profesiju” ietvaros satika īstu burvju mākslinieku! Skolēniem tika rādīti dažādi burvju meistarstiķi, kas skolēnus ļoti pārsteidza un ieinteresēja. Paldies M.Pèrkonei par organizēšanu.
🦺 30.maijā Aknīstes vidusskolas 8. klases skolēniem Arvja mamma Evija Ķiķēna novadīja karjeras nodarbību, kurā viņa pastāstīja par savu darba ikdienu Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra struktūrvienībā Aknīstē, aicināja skolēnus mācīties, strādāt savā dzimtajā novadā. Nākošajā mācību gadā motivēja skolēnus aktīvi apmeklēt pasākumus jauniešu centrā.
🦺Arī 6. klasē 30. maijā notika profesijas pielaikošana. Viesojās Dominika mamma Laura Traine. Skolēni ar lielu interesi klausījās stāstījumu par iespējām laukos attīstīt savu biznesu un darīt to, kas sagādā prieku un gandarījumu. Ar lielu aizrautību skolēni iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs, uzklausīja padomus, kā pareizi un kvalitatīvi paveikt uzticēto darbiņu. Zēni šķiroja, fasēja sukādes, precīzi noformēja etiķetes, savukārt meitenes saņēma vērtīgus padomus, kā pareizi rūpēties par roku skaistumu un veselību, vingrinājās precīzi un gaumīgi lakot nagus. Sirsnīgi pateicamies Dominika mammai Laurai Trainei par mums veltīto laiku, iedvesmu mācīties un darīt un, protams, par garšīgajām un veselīgajām cidoniju sukādēm!
🦺Savukārt pie 1. un 2.s klasēm ciemojās bibliogrāfe Līga Jaujeniece. Viņa pastāstīja bērniem, kā veidojas vēsture, kā tiek pierakstītas cilvēku liecības par dažādiem dzīves notikumiem. Arī spēles, kuras tagad patīk bērniem, pēc 100 gadiem varbūt bērni nepratīs spēlēt. Līga ieinteresēja bērniem uzspēlēt agrāk tik iemīļotu “gumijas lekšanas spēli”, kuru varēs spēlēt starpbrīžos.
🌿11.klase izzināja latviskās pirts tradīcijas, kā arī aromterapijas un dzintara terapijas iespējas un ieguvumus. Par pirts lietām stāstīja mūsu skolotāja un- izrādās arī sertificēta pirtniece -A.Gasparoviča.

Atbildēt