9.klases mācību ekskursija uz amatniecības centru “Rūme”

9. klases skolēni ar klases audzinātāju I. Plocāni 01.12.2022. devās mācību ekskursijā. Apmeklēja Zasas pagasta amatniecības centru “Rūme”.

“Rūmē” mūs sagaidīja Anda Svarāne ar savu sēlisko izloksni. A. Svarāne iepazīstināja ar ķeramiķa/ podnieka amatu. Stāstīja un rādīja savus un meitas Ievas Svarānes mākslas darbus. Klausījāmies stāstījumā par sēļu arheloģiskā tērpa tapšanu un nēsāšanu, varējām to aptaustīt. Paldies, Andai un Ievai Svarānēm par silto uzņemšanu.
Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Jēkabpils Sporta halles slidotavu, kur varējām baudīt sportiskās aktivitātes uz ledus. Daži slidas kājās uzvilka pirmo reizi, bet citi slidoja kā profesionāļi. Skolēni palīdzēja viens otram apgūt jauno prasmi. Protams neizpalika bez kritieniem un zilumiem. Toties daudzi tagad jūtas daudz drošāki uz slidām un ir gatavi arī turpmāk baudīt slidošanas priekus.
Paldies vecākiem, Aknīstes pašvaldībai un šoferītim I. Mažeikam par sniegto atbalstu, lai varētu izbaudīt ekskursiju. Mums ļoti patika!
Informācija un foto: I.Plocāne