4.klases karjeras nodarbība pie Aknīstes NMPD

4.klases karjeras nodarbība pie Aknīstes NMPD

01.03. Aknīstes vidusskolas 4.klases karjeras nodarbība norisinājās pie Aknīstes NMPD- neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem.

Paldies ārstu palīgiem: Jūlijai Osockai-Krūzei, Indrai Valterei, Līvai Plotkai un “ātrās palīdzības” autovadītājam Ivaram par izsmeļošo, profesionālo informatīvo tikšanos.
Skolēni varēja iekāpt NMPD mašīnā, izmērīt asinsspiedienu, noskaidrot savu sirdsdarbības ritmu, pārbaudīt pirmās palīdzības somas smagumu un aprīkojumu uz saviem pleciem.
Atkārtojām ar ārkārtas tālruņa 113 izsaukšanu saistītās situācijas. Jāzvana, kad cilvēka dzīvība ir apdraudēta un palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes – ir gūta ļoti smaga trauma vai ir pēkšņa saslimšana un neatliekamā medicīniskā palīdzība nepieciešama nekavējoties.
Paldies skolēniem, kuri nekautrējās uzdot savus jautājumus dienesta mediķiem. Viens no jautājumiem “Kādas ir bijušas grūtākās situācijas izsaukumos?” skanēja no Toma Mežaraupa. Emocionāla un atklāta bija Jūlijas Osockas – Krūzes atbilde: “Man kā mediķim visgrūtākās ir situācijas, kad jāpalīdz maziem bērniem. Bērns vēl īsti neprot noformulēt savas sajūtas, vai ir tik mazs, ka vēl neprot runāt vispār. Izsaukumi pie maziem bērniem prasa vislielāko atdevi”.
Paldies audzinātājai G.Valterei-Buiķei par ideju apmeklēt Aknīstes NMPD ekipāžu. Lai mazāk vajadzības mums izsaukt šo dienestu ! Liela pateicība un cieņa “ātrās palīdzības” medicīnas darbiniekiem un šoferiem!
Informācija : L.Mažeika, foto: I.Deksne. L.Plotka skatīt skolas FB lapā